Jmenuji se Marek Susčík. Narodil jsem se 14. 1. 1977 v Brně, kde jsem zůstal dodnes. Po ukončení základní školy jsem si jen na chvíli odskočil do Prahy, kde jsem vystudoval Konzervatoř Jana Deyla , obory akordeon, klarinet a klavír. Období, strávené na konzervatoři, bylo krásné a nezapomenutelné a to nejen díky pobytu v nádherné stověžaté Praze, ale hlavně díky báječným lidem, se kterými jsem na konzervatoři studoval. Pokud budete chtít, můžete si stáhnout a přečíst mou diplomovou práci na téma Nevidomí, počítače a hudba, kterou jsem studium na konzervatoři v roce 1998 zakončil. Můžete si také stáhnout obrazovou přílohu (asi 12 MB) a poslechnout zvukové ukázky, které k této diplomové práci patří.
V roce 2004 jsem složil bakalářskou a v roce 2008 magisterskou státní zkoušku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Tím jsem absolvoval magisterské studium v oboru Aplikovaná informatika a měl jsem tu čest stát se prvním nevidomým absolventem magisterského studia v oboru informatika v České republice. Budete-li chtít, můžete si stáhnout a přečíst mou bakalářskou práci na téma Počítačové hry pro nevidomé. Můžete také zhlédnout mou magisterskou práci na téma Převod aplikací pro počítač Eureka A4 do Borland Delphi. Zaujme-li vás tématika převodu her z Eureky na PC či jste-li fanouškem či dokonce majitelem Eureky, můžete navštívit stránku, která již obsahuje převedené hry a programy z počítače Eureka A4 na PC. V roce 2007 jsem se ještě pustil do studia speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě rovněž na Masarykově univerzitě. Toto studium jsem zakončil v roce 2010 bakalářskou státní zkouškou. Pokud budete chtít, můžete si přečíst mou bakalářskou práci na téma Zpřístupnění elektronických komunikačních zařízení lidem se zrakovým postižením.

Možná se podivíte, proč jsem od hudby utekl k matematice a počítačům. Počítače byly ale vždy mým velkým koníčkem a už asi od jedenácti let si s nimi hraji a vytvářím pro ně různé programy. Mým prvním počítačem, na kterém jsem se toho hodně naučil, byl Atari 800 XL. Pak následovaly Atari 1040 STF, Commodore Amiga 500 a vše prozatím skončilo u PC. Mnohokrát si ale při zápolení s nástrahami operačního systému Windows říkám, jak báječný byl můj první Atari. Protože každý z těchto počítačů měl své vrtochy, které bylo nutno při jeho používání překonávat, nasbíral jsem pár zkušeností, které se snažím předat dál tak, že učím začátečníky s počítači pracovat. Protože jsem nevidomý, vždy mě velmi zajímaly technologie, které mohou nevidomým zpřístupnit informace, zobrazované na monitoru počítače. Proto také pracuji ve firmě ACE Design, kde se podílím na vývoji software Winmonitor, který umožňuje zrakově postiženým pracovat v prostředí MS-Windows.
Hudba ale zůstala mou velkou zálibou. Asi nejraději hraji na klavír nebo na keyboard. V dobré společnosti mě ale těší hrát na akordeon a když je hráčů víc, tak klidně i na klarinet či zobcovou flétnu. Když je příležitost, rád si zahraji na nějakém koncertě, ale příprava na takové vystoupení vyžaduje spoustu času a protože mám před každým koncertem docela velkou trému, tak i pevné nervy. A protože hudbu nejen rád hraji, ale také ji rád poslouchám, učím dětičky na základní umělecké škole Orchidea hrát na harmoniku, klarinet, klavír, keyboard a zobcovou flétničku.
A co mě ještě baví? Rád jezdím na tandemu, plavu (teda spíše sebou mrskám ve vodě, nejraději v moři nebo tam, kde není hlava na hlavě), pokud je příležitost, tak si zalyžuji (spíše na běžkách než na sjezdovkách) a také si velmi rád přečtu dobrou knížku nebo se podívám na dobrý film.
Mým nejoblíbenějším filmem/seriálem je Star Trek, zvláštní slabost mám pro Star Trek Voyager.

Se Star Trekem Voyager jsem seznámil i svou manželku a při jeho sledování jsme strávili mnoho příjemných chvil. Moje manželka se jmenuje Renatka a poznali jsme se v roce 2002 na vysoké škole. V roce 2004 jsme se zasnoubili a 5.3.2005 jsme měli svatbu. Budete-li chtít, můžete si prohlédnout fotky z naší svatby.
15.11.2008 se nám narodila dcera Anetka, která nám již od svého narození dělá pořád jen radost. 22.12.2015 se Anetce narodil bratříček Petříček a stejně jako Anetka i on nás již od svého narození těší a dělá nám velkou radost.

Pokud byste se chtěli dozvědět nějaké další informace, klidně mi napište, rád vám odpovím. Zpět na hlavní stránku.