Na této stránce můžete najít vše, co se zrodí v mé programátorské kuchyni.

Hry a programy z počítače Eureka A4

Vznášedla - hra, určená pro dva hráče. Jste pilotem vesmírného vznášedla a vaším úkolem je zlikvidovat protihráče dříve, než to udělá on. Máte k dispozici lodní kanon, kulomet a rakety, což je dostatečný zbrojní arsenál ke zničení vašeho soupeře. Čas od času se však mezi vámi a vaším soupeřem objeví nejrůznější předměty, které zabrání střelám, aby soupeře zasáhly. Je také možné, že se občas objeví i náboje do kanonu, kulometu či nějaká ta raketa nebo dokonce lékárnička s energií. Pak bude záležet jen na tom, kdo z vás bude rychlejší a kdo si dříve ukořistí náboje do své zbraně či energii pro své vznášedlo. Hra je doprovázena zvukovými efekty, které umožní její hratelnost nevidomým hráčům. Hra Vznášedla je zde v demoverzi, údaje pro registraci naleznete v dokumentaci po nainstalování hry.

Titulník verze 1.0 - nestíháte číst titulky u filmů, které si přehráváte na vašem PC? A nebo nevidíte na obrazovku, a tak si titulky nemůžete číst vůbec? Pak by Titulník mohl být vhodným programem právě pro vás. S pomocí jakéhokoli hlasu, podporujícího standard Microsoft Speech API a programu BSPlayer totiž dokáže číst titulky hlasem. Titulek je přečten vždy přesně ve chvíli, kdy se objeví na obrazovce. Protože existuje řada různých formátů, v nichž mohou být titulky k filmům ukládány, je třeba převést titulky do formátu hh:mm:ss. Vhodným programem na konverzi může být např. Time Adjuster. Zde si můžete stáhnout Time Adjuster verze 2.9. Program Titulník je zde v demoverzi. Údaje pro registraci naleznete v dokumentaci k programu.

Metronom - tento prográmek je určen zejména hudebníkům. Je to klasický metronom. Můžete si volit tempo, a to buď nastavením počtu úderů za minutu nebo výběrem ze seznamu přednastavených tempových označení, dále můžete volit takt (metronom vždy zdůrazní první dobu v taktu) a typ metronomu (mechanický nebo elektronický). Je také možné přiřadit si vlastní zvuky pro těžkou a lehkou dobu. Aktuální nastavení metronomu si můžete uložit do konfiguračních souboru.

Hry pro Arii - v tomto balíčku najdete 8 her pro elektronický zápisník pro nevidomé Aria. Jejich seznam a popis instalace naleznete v tomto textovém souboru.

Prší verze 2.1 nově s podporou síťové hry - chcete-li si zahrát s počítačem či s protihráčem v síti Internet karetní hru Prší, pak je tento balíček určen právě vám. Celá hra je doprovázena přirozeným mužským a ženským hlasem. Před započetím hry si můžete zvolit, zda budete hrát jako muž či jako žena. Pokud hrajete jako muž a Vaším protivníkem je počítač, bude vaším protihráčem žena a naopak. Můžete také ovlivnit pravidla hry (kolik karet se bude rozdávat, kolik karet se bude brát na sedmičku atd.). Hru je možné ovládat buď z klávesnice a nebo myší. Program je zde v demoverzi, instrukce pro registraci naleznete ve hře, menu Nápověda, položka Jak se zaregistrovat. Pozor! Soubor s hrou má velikost asi 10,5 MB. O změnách, které proběhly v jednotlivých verzích hry, si můžete přečíst v tomto textovém souboru.

Prší "české" verze 2.1 nově s podporou síťové hry - karetní hra Prší s jiným typem karet (červený, zelený, kule, žaludy).

Na rozkaz krále - textová hra, v níž je vaším úkolem rozluštit záhady jednoho středověkého hradu.

Poznej se verze 1.0 - Program Poznej se vám umožňuje zjistit řadu informací o vás nebo o vašich přátelích. Stačí jen vložit jméno a datum narození určité osoby a program vám o ní sdělí nejrůznější zajímavé informace. Kromě data narození a svátku můžete ke každé osobě doplnit její adresu, telefon včetně mobilního a e-mail. Program zapíše každou vloženou osobu do své databáze. Pomocí programu Poznej se můžete také zjistit, kdy bude mít svátek osoba určitého jména, kdo má svátek v určité datum a řadu dalších zajímavostí. Díky různým filtrům si můžete nechat vypsat osoby z databáze, vyhovující vámi zadaným požadavkům (osoby v určitém věku, určitého pohlaví atd.) Program Poznej se může také fungovat jako vaše sekretářka. Vždy vás bude vámi zvolený počet dnů dopředu upozorňovat na narozeniny či svátek určité osoby z vaší databáze.
Program je zde v demoverzi, instrukce pro registraci naleznete po spuštění programu v menu Nápověda, položka Jak se zaregistrovat.

Mobil verze 1.0 - Tento program, pracující pod systémem MS-DOS můžete použít na ovládáni základních funkcí telefonu Siemens C35. Snad by mohl fungovat i s telefony Siemens M/S35.
Podporovány jsou tyto funkce:
čtení a psaní SMS,
archivování příchozích SMS,
vkládání/mazání položek telefonního seznamu,
vytočení čísla z telefonního seznamu,
načítání ztracených/odchozích/přijatých volaní, možnost uložení čísla z SMS nebo ze seznamu voláni do telefonního seznamu,
vkládání/mazání alarmů,
zjišťování některých informací o telefonu (stav baterie, aktivní operátor atd.).
Tento prográmek jsem původně vytvářel jen pro svou potřebu, vím o spoustě věcí, které by chtěly doladit či úplně předělat. Pokud vám ale bude alespoň trochu nápomocen při komunikaci s vaším mobilním telefonem, pak svůj účel splnil.

Zpět na hlavní stránku